III BITWA TENORÓW NA RÓŻE

III BITWA TENORÓW NA RÓŻE

III BITWA TENORÓW NA RÓŻE

STUDIO KONCERTOWE POLSKIEGO RADIA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO

12 PAŹDZIERNIKA 2016 r.

IMG_1846

Laureat platynowej róży, czyli nagrody publiczności – Wojciech Sokolnicki.

 

 

 

 

 

 
IMG_1239Laureat złotej róży, czyli nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego – Mateusz Zajdel.

 

 

 

 

 

 
IMG_1307Laureat srebrnej róży, czyli nagrody Orkiestry – Miłosz Gałaj.

 

 

 

 

 

 

 
IMG_1276Laureat brązowej róży, czyli nagrody Dyrektora MTetaru – Hubert Stolarski.

 

 

 

 

 

 

 

Program koncertu:

CZĘŚĆ I

  1. Bizet – Uwertura z opery Carmen

Pokaz kostiumów teatralnych – Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie

  1. Verdi – Aria Księcia Questa o quella per me pari sono z opery Rigoletto – Mateusz Zajdel
  2. Verdi – Aria Alfreda Lunge da lei… De’ miei bollenti spiriti z opery La Traviata – Miłosz Gałaj
  3. Puccini – Aria Cavaradossiego E lucevan le stelle z opery Tosca – Wojciech Sokolnicki
  4. Donizetti – Aria Nemorina Una furtiva lagrima z opery Napój miłosny – Hubert Stolarski
  5. De Curtis – Torna a Surriento – Mateusz Zajdel
  6. Falvo – Dicitencello Vuie – Miłosz Gałaj
  7. Lara – Granada – Wojciech Sokolnicki
  8. De Curtis – Tu ca nun chiagne – Hubert Stolarski
  9. Lehár – Duet Hanny i Daniła Usta milczą, dusza śpiewa z operetki Wesoła wdówka – Wojciech Sokolnicki i Grażyna Brodzińska
  10. Kálmán – Duet Marizy i Tassila Gdy blaskiem gwiazd z operetki Hrabina Mariza – Hubert Stolarski i Marcelina Beucher
  11. Kálmán – Duet Silvy i Edwina Tłumy fraków z operetki Księżniczka Czardasza – Miłosz Gałaj i Alicja Węgorzewska
  12. Kálmán – Duet Silvy i Edwina Co się dzieje oszaleję z operetki Księżniczka Czardasza – Mateusz Zajdel i Kamila Cholewińska-Lendzion

 

 

CZĘŚC II

 

  1. Sarasate – Melodie Cygańskie – Bogdan Kierejsza
  2. Abraham – La Bella Tangolita z operetki Bal w Savoyu – Grażyna Brodzińska
  3. A . Dvořák – Aria Rusałki Měsíčku na nebi hlubokém z opery Rusałka – Kamila Cholewińska-Lendzion
  4. Bizet – Habanera z opery Carmen – Alicja Węgorzewska
  5. Puccini – Aria Lauretty O mio babbino caro z opery Gianni Schicchi – Marcelina Beucher
  6. Di Capua – O sole mio – Miłosz Gałaj, Wojciech Sokolnicki, Hubert Stolarski, Mateusz Zajdel
  7. Verdi – Libiamo ne’ lieti calici z opery La Traviata – Tutti

 

Koncert poprowadzili Dyrektor MTeatru Alicja Węgorzewska oraz Marcin Cejrowski redaktor naczelny serwisu plejada.pl

IMG_1263Artystom towarzyszyła Orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego imienia Jana Kiepury w Warszawie, pod Dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

 

 

 

 

 

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter