Odrobinę szczęścia w… piosence – Historia Polskiej Piosenki

Odrobinę szczęścia w… piosence – Historia Polskiej Piosenki

18.11.2017 r., godz. 18:00
Bielańska Scena Kameralna
ul. Żeromskiego 29

Bilety w cenie 60 zł, 40 zł

Kup Bilet

„Odrobinę szczęścia w piosence” to podróż przez dwudziestowieczną historie polskiej piosenki.
Na deskach Bielańskiej Sceny Kameralnej wystąpi trio niezwykłych artystów:
Piotr Kopietz – akordeonista i bandoneonista, prowadzący narrację w czasie koncertu, kierownik muzyczny projektu,
wokalistka Joanna Hort oraz przy instrumentach perkusyjnych Jarema Jarosiński.
W programie koncertu m.in.:  „Odrobinę szczęścia w miłości”, „Już nigdy”, „Całuj mnie”, „Tango andrusowskie”, „To ostatnia niedziela”, „Ja się boję sama spać”, „Sam mi mówiłeś” „Tango milonga”. Całość zwieńczona barwną i ciekawą narracją.


          Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie. Koncertuje również na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest zdobywcą czołowych nagród oraz laureatem kilkunastu prestiżowych konkursów i festiwali muzycznych w kraju oraz za granicą, a także kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Jest twórcą i aranżerem kilku projektów muzycznych. Ponadto koncertuje solo w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i za granicą. Nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla teatru, telewizji oraz radia.

          

           Joanna Hort – wokalistka, aktorka. Absolwentka Wydziału Wokalnego Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Jest finalistką kilku ogólnopolskich konkursów piosenki aktorskiej i kabaretowej. Za swoją twórczość estradową skupioną wokół piosenek z okresu międzywojennego, otrzymała „Złoty Liść Retro” – Grand Prix IX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Jej recital „Artystką była w pewnym kabarecie…” zainaugurował cykl spotkań poświęconych międzywojennej Warszawie w ramach projektu Niepodległa 2017. Z repertuarem piosenek międzywojennych występowała w wielu miejscach na mapie kulturalnej Warszawy, w tym m.in.: w Teatrze Kamienica i Teatrze Syrena, w Studio im. Agnieszki Osieckiej oraz w Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego – u boku m.in. Sławy Przybylskiej i Tadeusza Woźniakowskiego. Ponadto koncertowała na scenach Białegostoku, Lublina czy Białej Podlaskiej.

           Jarema Jarosiński – perkusista, pianista, aranżer, kompozytor. Studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, biorąc jednocześnie udział w wielu projektach kameralnych i orkiestrowych w kraju oraz za granicą. Współpracuje m.in. z Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Filharmonią Narodową i Filharmonią Warmińsko-Mazurską oraz teatrami IMKA i ATENEUM, w obsadzie z: Agatą Kuleszą, Magdaleną Boczarską, Iwoną Bielską, Marcinem Dorocińskim, Tomaszem Karolakiem. W 2014 roku wystąpił na festiwalu muzyki żydowskiej „Warszawa Singera”, a w 2016 roku w operze „La Malentendu” w ramach festiwalu  „Warszawska Jesień”. Jest twórcą oraz aranżerem zespołu Folklomerat, wykonującego muzykę w stylistyce folkowej. Jest także autorem wielu opracowań muzycznych, w tym: dla Jacka Kawalca, Violetty Arlak, oraz dla Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”. Ponadto w swoim dorobku artystycznym posiada kilka prawykonań kompozycji twórców współczesnych (m.in. Marty Ptaszyńskiej).

Kup Bilet na Bielańską Scenę Kameralną

 

 

 

 

Kategoria:

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter