Joanna Moskowicz – Sopran

Joanna Moskowicz – sopran.

Joanna Moskowicz

Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Delfiny Ambroziak- dyplom z wyróżnieniem oraz studiów podyplomowych Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Ewy Czermak. Ukończyła kursy mistrzowskie u prof. Barbary Schlick, prof. Ingrid Kremling i prof. Ewy Czermak w ramach festiwalu Wratislawia Cantans, u  prof. Ryszarda Karczykowskiego, prof. Teresy Żylis-Gara oraz u prof. Heleny Łazarskiej w ramach International Summer Academy Mozarteum w Salzburgu. W kwietniu 2007 r. debiutowała na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi rolą Rozyny w „Cyruliku Sewilskim” G. Rossiniego, otrzymując  Złotą Maskę w kategorii „Najlepszy debiut sezonu”. Od 2008 r. jest solistką Opery Wrocławskiej, gdzie debiutowała w marcu 2008 partią Królowej Nocy w „Czarodziejskim Flecie” W. A. Mozarta.

Jest laureatką licznych konkursów: III Konkursu Wokalnego im. Haliny Halskiej we Wrocławiu, VIII Konkursu Wokalnego w Dusznikach-Zdrój, Konkursu Pieśni Polskiej w Warszawie (2007), konkursu „La Boheme” w Weronie (2009).

Laureatka VIII Konkursu Moniuszkowskiego –za wykonanie arii Olympii z op.”Opowieści Hoffmanna” międzynarodowe jury uhonorowało śpiewaczkę nagrodą specjalną dla najlepszego sopranu koloraturowego oraz najlepszej polskiej śpiewaczki. (2013)

W 2006r. była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W 2012 r. stypendystka Richard-Wagner Stipendienstiftung w Bayreuth.

Od 2008 r. jest solistką Opery Wrocławskiej, gdzie debiutowała w marcu 2008 partią Królowej Nocy w „Czarodziejskim Flecie” W. A. Mozarta.

Na tej scenie występuje m.in. w rolach:

– Królowej Nocy w „Czarodziejskim Flecie” W. A. Mozarta

– Olimpii w „Opowieściach Hoffmanna” J. Offenbacha

– Zuzanny w „Weselu Figara” W. A. Mozarta

– Adiny w „Napoju miłosnym” G. Donizettiego

– Łucji w „Łucji z Lammermoor” G. Donizettiego

– Sophie w „Kawalerze Srebrnej Róży” R. Straussa

– Hanny w „Strasznym dworze” St. Moniuszki

– Musetty w „Cyganerii” G. Pucciniego

Współpracuje z  Operą Krakowską, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Narodową w Warszawie, Teatrem Wielkim w Łodzi, Opera Nova w Bydgoszczy, Operą i Filharmonią Podlaską, Operą na Zamku w Szczecinie śpiewając głównie partię Królowej Nocy, lecz także Rozyny w „Cyruliku Sewilskim” G. Rossiniego, Adeli w „Zemście Nietoperza”, Arseny w „Baronie Cygańskim” J. Straussa czy Ofelii w „Hamlecie” A. Thomas.

Oprócz repertuaru operowego, koncertuje również z repertuarem oratoryjnym biorąc udział w festiwalach tj Cantus Organi, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny J. I. Schnabla w Nowogródźcu, Dolnosląski Festival Muzyczny, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oleśnicy.

Występowała na festiwalach operowych: Sommerfestspiele w Xanten czy Schlossfestspiele w Regensburgu.

W 2010 roku debiutowała na scenie Opery Narodowej w Warszawie partią Królowej Nocy w spektaklu „W krainie Czarodziejskiego Fletu”.

Latem 2012 roku wzięła udział w produkcji „Gianni Schicchi” organizowanej przez Opera Bergen w Norwegii pod dyrekcją  Anne Randine Overby.

W listopadzie 2013 roku podbiła serca widzów jako Leila w „Poławiaczach Pereł” G. Bizeta w premierowym spektaklu Megawidowiska Opery Wrocławskiej w Hali Stulecia.

W  sezonie 2013/2014 zadebiutowała jako Łucja w „Lucia di Lammermoor” G. Donizettiego oraz w tytułowej roli w „Lakmè” G. Delibes w Operze Nowa w Bydgoszczy.

W zeszłym sezonie zaśpiewała Sophie w premierowych spektaklach „Kawalera Srebrnej Róży” R. Straussa w reżyserii G. Rooteringa i pod dyrekcją Ewy Michnik, oraz Arsenę w premierze „Barona Cygańskiego” J. Straussa w Teatrze Wielkim w Łodzi.

W czerwcu tego roku wykonała swoją popisową rolę Królowej Nocy w spektaklach „Czarodziejskiego Fletu” W. A. Mozarta w Operze Kameralnej w Warszawie.

 

 

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter