Katarzyna Cerekwicka

K CerekwickaCharyzmatyczna wokalistka i wrażliwa kobieta, o silnej ale niezwykle ciepłej barwie głosu. Piosenkarka i autorka tekstów. Jej płyty to za każdym razem odzwierciedlenie jej duszy. Nie raz zaskakiwała na swoich albumach zmysłowym wręcz intymnym klimatem, zawierającym wiele osobistych wyznań. Przenosiła za pomocą muzyki w rozmarzone rejony duszy kobiety, by w końcu pokazać siłę wolności, czy chęć zmiany. Jej twórczość to piękna opowieść o zmienności kobiety, o jej potrzebach, doświadczeniach, spostrzeżeniach. To podręcznik wiedzy o kobietach, ale nie tylko dla nich samych.

Od strony muzycznej Kasia pozostaje wierna stylowi R‘N‘B oraz producentowi i kompozytorowi Piotrowi Siejce. Wspólnie pracują od 2005 roku.

Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1997 roku, występem oraz wygraną w programie Szansa na sukces z piosenką Ewy Bem „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”. Zdobyła także 1. miejsce w IV koncercie finałowym Szansy w Sali Kongresowej w Warszawie. Nagrodą był występ w Opolu.

Z okazji jubileuszu 5-lecia programu Szansa na sukces wzięła udział w specjalnym koncercie w Sali Kongresowej i zaśpiewała u boku Violetty Villas i laureatek programu piosenkę „Śpiewać każdy może”.W 1997 i 2000 roku wystąpiła na KFPP w Opolu. Występowała w zespole towarzyszącym Edycie Górniak.

W marcu 1999 związała się z firmą Sony Music Polska, która wydała jej debiutancki album. W 2000 nagrała album pt.„Mozaika”. Jak sama dziś przyznaje, znajdowały się na nim piosenki, z których nie była do końca zadowolona. Płyta nie odniosła sukcesu.

W 2006 na 43. KFPP w Opolu zdobyła Superjedynkę w kategorii Przebój Roku 2006 piosenką „Na kolana” z płyty „Feniks”. Wraz z tym utworem startowała w krajowych eliminacjach do festiwalu Eurowizji 2006 w Atenach (Piosenka dla Europy 2006). Przegrała jedynie z piosenką „Follow My Heart” zespołu Ich Troje. W tym samym roku wydany został drugi album, Feniks, z którego pochodziły kolejne przeboje: „Ostatnia szansa” i „Potrafię kochać”.

Wiosną 2007 roku wzięła udział w V edycji programu Taniec z gwiazdami, gdzie jej partnerem był Georgij Koroliow. Para odpadła w ósmym odcinku, zajmując tym samym czwarte miejsce. Wtedy też ukazała się jej kolejna płyta, zatytułowana „Pokój 203”. Pierwszy singel, „S.O.S.” okazał się dużym przebojem w Polsce. Na drugi singel wybrano piosenkę „Zostań”.

W 2008 roku wystąpiła w Opolu z piosenką „Nie ma nic”, gdzie otrzymała nagrodę specjalną koncertu. Z tym samym utworem wystąpiła w Operze Leśnej na Sopot Hit Festiwal, zajmując 4. miejsce na 15 proponowanych piosenek. W listopadzie ukazał się singel „Żyj intensywnie”, promujący reedycję płyty Pokój 203.

W marcu 2010 na antenie Polsatu Kasia znalazła się w gronie uczestników programu Tylko nas dwoje, jako nauczyciel wokalny Radosława Brzózki.

w tym samym roku Kasia wydała swoją czwartą solową płytę „FE-MALE”, którą promował, zdobywający listy przebojów, singel „Wszystko czego chcę od Ciebie”. Piosenka ta wykorzystana została w serialu Majka emitowanym przez TVN. Wokalistka sama wystąpiła w jednym z odcinków serialu, wcielając się w rolę piosenkarki.

ej najnowsza płyta „FE-MALE”, to nowe, nowe dojrzalsze oblicze Kasi. To 11 utworów utrzymanych stylistyce z pogranicza pop i r’n’b – od dynamicznych tanecznych numerów, po chwytające za serce romantyczne ballady. Jak wspomina Kasia w jednym z wywiadów: „Od dłuższego czasu marzyły nam się mocniejsze bity i wreszcie postanowiliśmy zaszaleć. Mamy dostęp do coraz lepszego sprzętu, instrumentów, na których pracuje Timbaland, czy inni czołowi producenci z Ameryki. Mogliśmy uzyskać poziom, którego nie powstydziliby się producenci z zagranicy, zresztą dostaliśmy nawet kilka maili od światowej sławy producentów z bardzo pozytywnymi opiniami na temat naszej muzyki. Szczególnie zwrócono uwagę na fakt, że nasze nowatorskie, a zarazem lekko słowiańskie brzmienia tworzą piękną całość”.

Wokalistka sama napisała wszystkie teksty na „FE-MALE”, skupiając się na relacjach damsko-męskich stąd tytuł płyty – A hasło: „Singel-power!” doskonale oddaje emocje Kasi i atmosferę tej płyty.

W 2015 roku na rynku ukazała się kolejna płyta wokalistki zatytułowana „Między słowami”.

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter