Ogłoszenie nominacji do XIII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury

Ogłoszenie nominacji do XIII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury

W dniu dzisiejszym (10.06.2019) o godzinie 10:00 odbyło się śniadanie prasowe, na którym ogłosiliśmy nominowanych do XIII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury.

 

Poniżej lista nominacji:

Kategoria I – NAJLEPSZY SPEKTAKL

  • „Tramwaj zwany pożądaniem” – Teatr Wielki w Łodzi
  • „Guru”  – Opera Na Zamku
  • „Turandot”  – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

 

Kategoria II – NAJLEPSZA ŚPIEWACZKA OPEROWA

  • Joanna Woś  – Teatr Wielki w Łodzi
  • Ewa Vesin  – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
  • Victoria Vatutina – Opera Na Zamku
  • Anna Borucka  – Opera Śląska

 

Kategoria III – NAJLEPSZY ŚPIEWAK OPEROWY

  • Paweł Konik  – Opera Na Zamku
  • Stanisław Kuflyuk  – Opera Śląska
  • Artur Janda  – Warszawska Opera Kameralna – Gala Otwarcia Festiwalu Mozartowskiego

 

Kategoria IV – NAJLEPSZA WOKALISTKA MUSICALOWA

  • Alona Szostak  – Teatr Rozrywki
  • Dagmara Rybak  – Teatr Muzyczny w Poznaniu

 

Kategoria V – NAJLEPSZY WOKALISTA MUSICALOWY

  • Przemysław Glapiński  – Teatr Syrena

 

Kategoria VI – NAJLEPSZY DEBIUT (ŚPIEWACZKI)

  • Bożena Bujnicka  – Opera Na Zamku
  • Joanna Rybka – Teatr Muzyczny w Poznaniu
  • Paula Maciołek  – Opera Krakowska

 

Kategoria VII – NAJLEPSZY DEBIUT (ŚPIEWAKA)

  • Rafał Pawnuk  – Opera Na Zamku

 

Kategoria VIII – NAJLEPSZY REŻYSER

  • Maciej Prus  – Teatr Wielki w Łodzi
  • Marek Weiss-Grzesiński  – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
  • Damian Cruden  – Opera Na Zamku

 

Kategoria IX – NAJLEPSZY DYRYGENT

  • Tadeusz Kozłowski  – Teatr Wielki w Łodzi
  • Marcin Sompoliński  – Warszawska Opera Kameralna
  • Tomasz Tokarczyk  – Opera Krakowska

 

Kategoria X – NAJLEPSZA TANCERKA (KLASYKA)

  • Chinara Alizade  – Teatr Wielki Opera Narodowa
  • Michalina Drozdowska  – Opera Śląska
  • Marika Kucza  – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

 

Kategoria XI – NAJLEPSZY TANCERZ (KLASYKA)

  • Arkadiusz Gumny  – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
  • Patryk Walczak  – Teatr Wielki Opera Narodowa

 

Kategoria XII – NAJLEPSZA TANCERKA (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE)

  • Karolina Cichy-Szromnik  – Opera Na Zamku
  • Ewelina Kruk  – Teatr RAMPA na Targówku
  • Zyta Bujacz-Dziel  – Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

 

Kategoria XIII – NAJLEPSZY TANCERZ (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE)

  • Santiago Bello  – Teatr RAMPA na Targówku
  • Jakub Pursa  – Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury
  • Paweł Wdówka  – Opera Na Zamku

 

Kategoria XIV – NAJLEPSZA CHOREOGRAFIA

  • Robert Bondara  – Opera Śląska
  • Santiago Bello  – Teatr RAMPA na Targówku
  • Robert Glumbek  – Opera Na Zamku

 

Kategoria XV – NAJEPSZA SCENOGRAFIA

  • Julia Skrzynecka  – Opera Na Zamku
  • Aleksandra Gąsior  – Opera Śląska
  • Martyna Kander  – Opera Śląska

 

Kategoria XVI – NAJLEPSZY PLAKAT TEATRALNO-MUZYCZNY

  • Marcin Władyka  – Teatr Syrena
  • Mariusz Andryszczyk  – Teatr Wielki w Łodzi
  • Michał Leśkiewicz  – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki

 

Kategoria XVII – NAJLEPSZE KOSTIUMY

  • Agata Uchman  – Opera Nova w Bydgoszczy
  • Dorota Sabak  – Teatr RAMPA na Targówku
  • Martyna Kander  – Opera Na Zamku
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter