Mika Urbaniak

Mika_OnceInALifetime

Urodzona w Nowym Jorku, córka gigantów jazzu – Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka.
W branży muzycznej ceniona za świetny głos i doskonały flow, a co za tym idzie zapraszana do współpracy przez największe osobowości polskiej sceny. Jej głos znamy doskonale z solowych płyt Andrzeja Smolika (znany singiel , „Who Told You” – to właśnie Mika!) oraz gościnnych nagrań i występów u boku m.in. Grzegorza Markowskiego, Mietka Szcześniaka, Noviki, O.S.T.R., Liroy’a i – oczywiście – Michała Urbaniaka.

Na swoim koncie ma już trzy solowe płyty, „Closer”, „Folow You”, i „Once in a Lifetime”.

Gościła na najbardziej prestiżowych festiwalach w Polsce. Wystąpiła między innymi podczas trzeciej edycji festiwalu Solidarity of Arts 2012, gdzie zaśpiewała u boku legendarnego amerykańskiego trębacza i kompozytora – Quincy Jones.

Była też gwiazdą X edycji Ladies’ Jazz Festival 2015, gdzie wystąpiła ze swoją formacją „Mika Urbaniak Quartet”, w składzie z gitarą, perkusją i kontrabasem.

Na koncertach Mika po prostu czaruje swingiem. Możemy na nich usłyszeć akustyczne wersje kompozycji pochodzących z wydanej w grudniu 2014 płyty Miki „Once in a Lifetime” – zainspirowanej muzyką swingową lat 30, połączoną ze współczesnymi beatami hip hopowymi i elementami popu.

Możemy również usłyszeć utwory z poprzednich płyt i covery takie jak: “The Way You Make Me Feel” z repertuaru Michaela Jacksona, „Pójdę wszędzie z tobą” zaśpiewany po polsku utwór Urszul i Dudziak, czy też „Happy” Pharrella Williamsa.

 Mika Urbaniak

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter