Koncert Muzyki Oscarowej – Teatralne Nagrody Muzyczne

20 czerwca, godz. 19.00

Filharmonia Narodowa

Kup bilet

Bilety dostępne również w Kasie MTeatru przy ul. Żeromskiego 29 , w Kasie Filharmonii Narodowej przy ul. Jasnej 5 oraz na stronach Partnerów : ebilet.pl  ewejsciowki.pl 

20 czerwca o godz. 19.00 w  Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się jubileuszowa Gala Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Przy dźwiękach utworów autorstwa Jana A.P. Kaczmarka oraz Bronisława Kapera zostaną wręczone po raz 10. prestiżowe nagrody najlepszym artystom scen muzycznych w 2015 roku.

Znakomita Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pod dyrekcją fantastycznej Moniki Wolińskiej, która w 2009 roku jako pierwsza Polka stanęła za pulpitem dyrygenckim w nowojorskiej Carnegie Hall, zabierze nas w muzyczną podróż po największych przebojach dwóch polskich kompozytorów, którzy otrzymali statuetki Oscara w kategorii muzyka filmowa.

W programie znajdą się utwory Bronisława Kapera, czterokrotnie nominowanego do Oscara, który zdobył tę nagrodę w 1954 roku za muzykę do musicalu „Lili”, autora słynnych przebojów, takich jak „Ninon” napisanego dla Jana Kiepury, czy standardów jazzowych, które nagrywali i popularyzowali m.in. Miles Davis, John Coltrane. Orkiestra wykona także utwory Jana A.P. Kaczmarka, który odebrał statuetkę Oscara w 2005 roku za ścieżkę dźwiękową do filmu „Marzyciel”.

Podczas X Gali wystąpią również najlepsi artyści 2015 roku – laureaci Teatralnych Nagród Muzycznych.

Zwycięzcami poprzednich edycji konkursu byli wybitni i znani artyści m.in. soliści Teatru Wielkiego Opery Narodowej, gwiazdy Metropolitan Opera, Teatro alla Scala oraz  utalentowani, młodzi twórcy.

Plakat TNM

ORKIESTRA FILHARMONII GORZOWSKIEJ

FG1

mw Monika Wolińska – Od kwietnia 2013 roku  jest Dyrygentem Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. Dokonała wielu prawykonań i nagrań archiwalnych utworów symfonicznych. W 2005 roku ukazała się jej książka o wielkim polskim dyrygencie Stanisławie Wisłockim, zatytułowana Stanisław Wisłocki – dyrygent i pedagog. W 2011 roku została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla kultury polskiej”. W kwietniu 2012 ukazała się, nagrana z Orkiestrą Sinfonia Varsovia, debiutancka płyta Moniki Wolińskiej. Jest ona pierwszym w historii fonografii albumem z muzyką wielkiego polskiego kompozytora Eugeniusza Morawskiego. Płyta była nominowana do nagrody Fryderyki 2013. W listopadzie 2015 premierę miała płyta Bronisław Kaper / Jan A.P. Kaczmarek – SPOTKANIE nagrana przez Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej pod dyrekcją Moniki Wolińskiej. Więcej

logo FG

Teatralne Nagrody Muzyczne to prestiżowe święto muzyki na najwyższym poziomie artystycznym. Każdego roku, Gremium złożone z wybitnych znawców muzyki klasycznej, operowej, musicalowej, sztuk teatralnych – wybiera laureatów.  Dyrektorzy najlepszych Polskich Teatrów Muzycznych zgłaszają kandydatów, wybitnych twórców i artystów zasługujących na prestiżową nagrodę imienia Jana Kiepury.

Kapituła Teatralnych Nagród Muzycznych:

 1. Jacek Boniecki
 2. Prof Ryszard Karczykowski
 3. Prof Izabela Kłosińska
 4. Tatiana Kwiatkowska
 5. Rafał Olbiński
 6. Prof Zofia Rudnicka
 7. Dr Alicja Węgorzewska – Przewodnicząca Kapituły

Doceniając kunszt różnorodnych sztuk, w tym roku po raz pierwszy rozszerzono Konkurs
o dodatkowe kategorie: najlepsza wokalistka  musicalowa, najlepszy wokalista musicalowy, najlepszy plakat muzyczny, najlepszy kostium sceniczny.

 1. Najlepszy spektakl
 2. Najlepsza śpiewaczka
 3. Najlepszy śpiewak
 4. Najlepsza wokalistka musicalowa
 5. Najlepszy wokalista musicalowy
 6. Najlepszy debiut śpiewaczki
 7. Najlepszy debiut śpiewaka
 8. Najlepszy reżyser
 9. Najlepszy dyrygent
 10. Najlepsza tancerka
 11. Najlepszy tancerz
 12. Najlepszy choreograf
 13. Najlepszy scenograf
 14. Najlepszy plakat muzyczny
 15. Najlepszy kostium sceniczny
 16. Nagroda specjalna za całokształt pracy artystycznej

Kategoria:

20 czerwca 2016
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter