Galowy Koncert Świąteczny Zygmunt Kukla i jego Goście: Katarzyna Cerekwicka, Alicja Węgorzewska, Paweł Skałuba i Rafał Majewski oraz Kukla Band – 17.12.2015 r. Teatr Palladium – godz. 19.00

Kup bilet bilety24.pl Kub pilet e-bilet.pl Kup bilet Palladium Zarezerwuj tel.: 22 896 00 10 Kup w kasie MTeatru: ul. Żeromskiego 29 Kup w kasie MTeatru: ul. Krakowskie Przedmieście 66

 

GALOWY KONCERT ŚWIĄTECZNY ZYGMUNT KUKLA I JEGO GOŚCIE

W programie wieczoru znakomite, orkiestrowe aranżacje najbardziej znanych i lubianych kompozycji z kręgu muzyki związanej z okresem Świąt Bożego Narodzenia: od pięknych, tradycyjnych polskich kolęd po nastrojowe, świąteczne przeboje znane na całym świecie. W koncercie usłyszymy m.in. „Cichą Noc”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Wśród nocnej ciszy”. W radosny bożonarodzeniowy nastrój wprowadzą nas piosenki, bez których trudno wyobrazić sobie święta – „White Christmas” Binga Crosby’ego czy „All i want for Christmas is you” Mariah Carey. Za pełną gestu i efektowną oprawę muzyczną wydarzenia odpowiada maestro Zygmunt Kukla. Jako soliści wystąpią wyjątkowi goście: Katarzyna Cerekwicka, Alicja Węgorzewska, Paweł Skałuba, Rafał Majewski oraz zespół Kukla Band.

3

 

 

Alicja WegorzewskaAlicja Węgorzewska   mezzosopran, urodzona w Szczecinie. Absolwentka klasy fortepianu Liceum Muzycznego w Szczecinie i Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie. Debiut sceniczny artystki miał miejsce w 1996 w operze C. Monteverdiego Koronacja Poppei na scenie kameralnej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie  oraz na scenie wiedeńskiej Kammeroper w operze „Die Pilger von Mekka” Glucka w partii Dardane.  W Wiedniu  śpiewała także w Neue Oper Wien w operze L. Bernsteina Trouble in Tahiti. Brała udział w koncercie z okazji 40-lecia pracy Katii Ricciarelli w słynnej weneckiej La Fenice. Uczestniczy w wielu międzynarodowych festiwalach i galach operowych. Brała udział w prestiżowych koncertach w Berlinie, w sali Konzerthausu oraz w Amsterdamie w Concertgebouw.

Więcej

 

K CerekwickaKatarzyna Cerekwicka – Charyzmatyczna wokalistka i wrażliwa kobieta, o silnej ale niezwykle ciepłej barwie głosu. Piosenkarka i autorka tekstów. Jej płyty to za każdym razem odzwierciedlenie jej duszy. Nie raz zaskakiwała na swoich albumach zmysłowym wręcz intymnym klimatem, zawierającym wiele osobistych wyznań. Przenosiła za pomocą muzyki w rozmarzone rejony duszy kobiety, by w końcu pokazać siłę wolności, czy chęć zmiany. Jej twórczość to piękna opowieść o zmienności kobiety, o jej potrzebach, doświadczeniach, spostrzeżeniach. To podręcznik wiedzy o kobietach, ale nie tylko dla nich samych.Od strony muzycznej Kasia pozostaje wierna stylowi R‘N‘B oraz producentowi i kompozytorowi Piotrowi Siejce. Wspólnie pracują od 2005 roku.Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1997 roku, występem oraz wygraną w programie Szansa na sukces z piosenką Ewy Bem „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”. Zdobyła także 1. miejsce w IV koncercie finałowym Szansy w Sali Kongresowej w Warszawie. Nagrodą był występ w Opolu.

Więcej

 

Pawel SkalubaPaweł Skałuba – tenor. Jeden z najwybitniejszych tenorów młodego pokolenia. W 1996 roku ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie wybitnego artysty i pedagoga prof. Piotra Kusiewicza.
Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. W 1993 roku został jako jedyny Polak i najmłodszy uczestnik finalistą I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Placido Domingo w Paryżu. W 2002 roku został zdobywcą pierwszej nagrody IV Międzynarodowego Turnieju Tenorów w Szczecinie. W 1997 roku z okazji obchodów 1000 lecia Miasta Gdańska, miał zaszczyt wystąpić w Watykanie w Bazylice Świętego Piotra, biorąc udział w koncercie pod dyrekcją prof. Jerzego Katlewicza w obecności Papieża Jana Pawła II. Gościł na wielu festiwalach muzycznych w Polsce jak i w całej Europie, koncertował także w Kanadzie (Missisaga Living Arts Centre) i USA (Chicago Symphony Center). Więcej

 

Rafał MajewskiRafal Majewski – utalentowany młody człowiek o nietuzinkowym głosie. Muzyk i aktor. Po wykonaniu utworu „A Song for You” Donny’ego Hathawaya w pierwszej edycji programu „X-Factor”, Rafał zyskał pozytywne opinie jurorów – w tym Kuby Wojewódzkiego, który określił go jako „sens tego programu”. Młody wokalista zakwalifikował się do dwudziestki faworytów pierwszej edycji show. Nagranie wideo z występem Rafała miało do tej pory ponad pół miliona odsłon na platformie YouTube.

Rafał urodził się 19 czerwca 1991 roku w Płocku. W swoim rodzinnym mieście ukończył z wynikiem celującym Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego (klasa fortepianu). Obecnie jest studentem zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim.

Więcej

 

kukla3

Kategoria:

17 grudnia 2015
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter