Koncert Noworoczny: Wielka Gala – Opera, Operetka, Musical – 01.01.2016 r. Filharmonia Narodowa – godz. 17.00

Kup bilet Bilety24.plKup bilet e-bilet.pl Zarezerwuj tel.: 22 896 00 10 Kup w kasie MTeatru: ul. Żeromskiego 29 Kup w kasie MTeatru: ul. Krakowskie Przedmieście 66 Kup bilet w Filharmonii

 

Filharmonia Narodowa. 1 stycznia 2016 r, godz.17.00.

Wielka Gala – Opera, Operetka, Musical

W tym roku Mazowiecki Teatr Muzyczny zagra Koncert Noworoczny już po raz jedenasty. Dla swoich gości przygotował wspaniałe, klasyczne arie operowe, znane i lubiane arie operetkowe oraz utwory z najlepszych światowych produkcji musicalowych.
Nie zabraknie zaskakujących, muzycznych niespodzianek i lekkiej dozy humoru. Zaproszeni soliści, Joanna Moskowicz (sopran), Alicja Węgorzewska (mezzosopran), Paweł Skałuba (tenor), Leszek Skrla (baryton) zaprezentują utwory najwybitniejszych twórców klasycznych, George’a Bizeta, Johanna Straussa czy Stanisława Moniuszki oraz musicalowych, Leonarda Bernsteina, Andrew Webbera. Specjalne zaproszenie do koncertu przyjęła Anna Sroka-Hryń, która ostatnio odniosła ogromny sukces, grając jedną z głównych ról w musicalu „Mamma Mia”.
Swoje wirtuozowskie opracowania utworów klasycznych granych na fortepianie na cztery ręcę zaprezentują dla Państwa Jekaterina i Stanisław Drzewieccy. Do „Tańca węgierskiego” na skrzypcach solo porwie Państwa Bogdan Kierejsza. Solistom towarzyszyć będzie orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod kierownictwem maestro Sławomira Chrzanowskiego.
Serdecznie Państwa zapraszamy!

Koncert Noworoczny 2016

 

Joanna MoskowiczJoanna Moskowicz – sopran. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Delfiny Ambroziak- dyplom z wyróżnieniem oraz studiów podyplomowych Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Ewy Czermak. Ukończyła kursy mistrzowskie u prof. Barbary Schlick, prof. Ingrid Kremling i prof. Ewy Czermak w ramach festiwalu Wratislawia Cantans, u  prof. Ryszarda Karczykowskiego, prof. Teresy Żylis-Gara oraz u prof. Heleny Łazarskiej w ramach International Summer Academy Mozarteum w Salzburgu. W kwietniu 2007 r. debiutowała na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi rolą Rozyny w „Cyruliku Sewilskim” G. Rossiniego, otrzymując  Złotą Maskę w kategorii „Najlepszy debiut sezonu”. Od 2008 r. jest solistką Opery Wrocławskiej, gdzie debiutowała w marcu 2008 partią Królowej Nocy w „Czarodziejskim Flecie” W. A. Mozarta.

Więcej

 

Alicja WegorzewskaAlicja Węgorzewska   mezzosopran, urodzona w Szczecinie. Absolwentka klasy fortepianu Liceum Muzycznego w Szczecinie i Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie. Debiut sceniczny artystki miał miejsce w 1996 w operze C. Monteverdiego Koronacja Poppei na scenie kameralnej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie  oraz na scenie wiedeńskiej Kammeroper w operze „Die Pilger von Mekka” Glucka w partii Dardane.  W Wiedniu  śpiewała także w Neue Oper Wien w operze L. Bernsteina Trouble in Tahiti. Brała udział w koncercie z okazji 40-lecia pracy Katii Ricciarelli w słynnej weneckiej La Fenice. Uczestniczy w wielu międzynarodowych festiwalach i galach operowych. Brała udział w prestiżowych koncertach w Berlinie, w sali Konzerthausu oraz w Amsterdamie w Concertgebouw.

Więcej

 

Anna SrokaAnna Sroka-Hryń – Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2000).
Współzałożycielka Studia Teatralnego Koło. Zagrała m.in. w spektaklach Igora Gorzkowskiego: „Rosyjski Dramat”. „Strona zakwitających dziewcząt”, „Miłość do trzech pomarańczy”, „Absolutnie off show”, „Taksówka”, „Starucha” wg tekstów Daniła Charmsa( Teatr Ochoty). Za kreację aktorską w spektaklu „Taksówka” otrzymała w 2006 roku nagrodę im. Jana Świderskiego Sekcji Teatrów Dramatycznych Związku Artystów Scen Polskich w XII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Laureatka Nagrody Artystycznej „Złota Maska” Marszałka Województwa
Śląskiego Janusza Moszyńskiego w kategorii rola wokalno-aktorska za rolę w spektaklu „Rent” Jonathana Larsona w reżyserii Ingmara Villqista (2006)

Więcej

 

Pawel SkalubaPaweł Skałuba – tenor. Jeden z najwybitniejszych tenorów młodego pokolenia. W 1996 roku ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie wybitnego artysty i pedagoga prof. Piotra Kusiewicza.
Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. W 1993 roku został jako jedyny Polak i najmłodszy uczestnik finalistą I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Placido Domingo w Paryżu. W 2002 roku został zdobywcą pierwszej nagrody IV Międzynarodowego Turnieju Tenorów w Szczecinie. W 1997 roku z okazji obchodów 1000 lecia Miasta Gdańska, miał zaszczyt wystąpić w Watykanie w Bazylice Świętego Piotra, biorąc udział w koncercie pod dyrekcją prof. Jerzego Katlewicza w obecności Papieża Jana Pawła II. Gościł na wielu festiwalach muzycznych w Polsce jak i w całej Europie, koncertował także w Kanadzie (Missisaga Living Arts Centre) i USA (Chicago Symphony Center). Więcej

 

Leszek SkrlaLeszek Skrla – baryton Ukończył z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, gdzie kształcił się pod kierunkiem Andrzeja Koseckiego oraz Piotra Kusiewicza.
W 1987 roku został wyróżniony na XXII Między­narodowym Konkursie Wokalnym im. A. Dworzaka w Karlovych Varach, a w roku następnym na Konkursie Wokalnym im. Ady Sari w Nowym Sączu. Debiutował na scenie Opery Bałtyckiej w Gdańsku w roli Figara w Cyruliku sewilskim G.Rossiniego. Od sezonu 1988/1989 jest solistą gdańskiej sceny ope­rowej, należy tam do grona czołowych śpiewaków. Re­pertuar operowy artysty obejmuje partie w dziełach G.Rossiniego, G.Donizettiego, G.Pucciniego, G.Verdiego, P.Czajkowskiego, G.Bizeta, W.A.Mozarta.

Więcej

 

p DrzewieccyDuet fortepianowy Jekateriny i Stanisława Drzewieckich rozpoczął działalność, kiedy to dwoje młodych, wybitnie utalentowanych pianistów, ona – Rosjanka mieszkająca w Rydze, on – Polak z Warszawy, w 2010 roku zawarli związek małżeński i postanowili połączyć siły swoich talentów decydując się na wspólną drogę artystyczną. Koncerty Duetu Jekateriny i Stanisława Drzewieckich na cztery ręce lub dwa fortepiany cieszą się wielkim zainteresowaniem publiczności z uwagi na ciekawy, zróżnicowany, często mało znany lub specjalnie im dedykowany repertuar. Artyści występowali na wielu prestiżowych krajowych i zagranicznych festiwalach z solowymi i symfonicznymi programami. W 2013 roku duet nagrał płytę „ Segrada Familia” z muzyką współczesnego, polskiego kompozytora Krzysztofa Kobylińskiego.

Więcej

 

Bogdan Kierejsza 1Bogdan Kierejsza – absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, który ukończył w klasie skrzypiec wybitnego polskiego wirtuoza prof. Konstantego Andrzeja Kulki. W latach 1993-2004 uzupełniał swoją edukację muzyczną uczestnicząc w międzynarodowych kursach muzycznych m. in. w Holandii, USA, Niemczech i w Polsce. Od wielu lat jest koncertującym skrzypkiem. Jako kameralista i solista, koncertował niemalże na wszystkich kontynentach. Prezentując utwory polskich kompozytorów, dał serię koncertów w wielu krajach Europy. Za krzewienie kultury polskiej, od Ministra Kultury i Sztuki otrzymał stypendium artystyczno-naukowe. W Polsce, często koncertuje z Królewską Orkiestrą Symfoniczną przy Pałacu w Wilanowie. Jest również multiinstrumentalistą i kompozytorem muzyki do filmów.

Wiecej

 

SChrzanowski 1Sławomir Chrzanowski – Urodził się w Rybniku, studia muzyczne ukończył w Akademii Muzycznej w Katowicach- 1986- Teoria Muzyki, 1989- dyrygentura u prof. Karola Stryi. W opinii krytyków jest uznawany za czołowego polskiego dyrygenta średniego pokolenia. Aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym, dyrygował ponad 60 orkiestrami w kilkunastu krajach na czterech kontynentach
( USA, Kanada, Japonia, Chiny, Czechy, Słowacja, Niemcy, Rosja).

Więcej

Kategoria:

1 stycznia 2016
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter