Konstelacje Gwiazd/Operetkowy Zawrót Głowy Jerzego Snakowskiego: Gwiazda wieczoru Edyta Piasecka – 29.11.2015 r. Scena Krakowskie Przedmieście – godz. 17.00

Kup bilet Bilety24.pl Kup bilet e-bilet.pl Zarezerwuj tel.: 22 896 00 10 Kup w kasie MTeatru: ul. Żeromskiego 29 Kup w kasie MTeatru: ul. Krakowskie Przedmieście 66

 

Prelekcja Jerzego Snakowskiego z udziałem gwiazdy wieczoru, będąca jednocześnie zapowiedzią koncertu Edyty Piaseckiej – sopran.
Prelekcje Jerzego Snakowskiego mają formę scenicznego show wypełnionego rozmowami, muzyką wykonywaną na żywo, nagraniami, poważną refleksją, anegdotami i żartami. To świetna forma edukacji i rozrywki – zarówno dla melomanów, jak i dla operowych laików.

EPiasecka_381_315

Gwiazdą wieczoru będzie sopranistka Edyta Piasecka, której będzie towarzyszył młody tenor Emil Ławecki =- zwycięzca II Bitwy Tenorów na róże, z towarzyszeniem pianistki Katarzyny Rzeszutek.

edyta piasecka 1

Edyta Piasecka – Sopran. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Już na 3-cim roku studiów zadebiutowała w Operze Krakowskiej partią Królowej Nocy w „Czarodziejskim flecie” pod dyr. K. Bumanna. Pięć lat później rolę tą prezentowała podczas tournee w Holandii w koprodukcji z Teatrem Wielkim z Budapesztu. Brawurowy debiut artystki odbył się w 2003 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie w roli Hrabiny di Folleville w polskiej prapremierze „Podróży do Reims” pod dyr. A.Zeddy u boku Ewy Podleś.

Zaowocowało to wieloletnią współpracą z najważniejszym polskim  teatrem  operowym. W kolejnych latach wystąpiła we wznowieniu (w 2004r )   „Halki” Moniuszki jako Zofia w reż.Marii Fołtyn. Następnie  w 2007 brała udział w premierze „Cyrulika  sewilskiego” Rossiniego w partii    Rozyny pod dyrekcją W.Cretchfielda. W 2015r wystąpiła we wznowieniu „Traviaty”  Verdiego w Violettcie pod dyrekcja Maestro Claudio Montanaro w reżyserii   Mariusza Trelińskiego.

Więcej

 

Emil LaweckiEmil Ławecki – tenor. Absolwent Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Ryszarda Karczykowskiego. Swoje umiejętności doskonalił na kursach interpretacji wokalnej, m.in. w Dusznikach Zdroju u Piotra Łykowskiego oraz w Radziejowicach u Ryszarda Karczykowskiego. Jest laureatem I nagrody w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie w 2014 roku. Brał udział w takich inscenizacjach operowych, jak Don Giovanni Wolfganga Amadeusza Mozarta,Ciotunia Mirosławy Florczak do tekstu Aleksandra Fredry oraz Spiskowcy Franza Schuberta, kreując w nich pierwszoplanowe role. W maju 2012 roku zadebiutował w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w studenckim przedstawieniu Sen nocy letniej Benjamina Brittena.

Więcej

 

Katarzyna RzeszutekKatarzyna Rzeszutek – pianistka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego i klasie kameralistyki  prof. Marii Szwajger – Kułakowskiej. Doskonaliła swoje umiejętności pianistyczne na mistrzowskich kursach pianistycznych prowadzonych przez  Dominique Merlet, Ryszarda Baksta, Krystiana Zimermana, Lee Kum Singa, Aleksandra Maltera  oraz Rudolfa Buchbindera. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, między innymi   I  nagrody  i Grand Prix na VII i VIII Ogólnopolskim  Konkursie  Pianistycznym  im. J. S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim , III nagrody na XX Międzynarodowym Konkursie PianistycznymVirtuosi per musica di pianoforte w Usti, I nagrody  na  Ogólnopolskim Konkursie Wykonawczym  Muzyki  im. K. Szymanowskiego w Zakopanem.

Więcej

 

jerzy snakowski opera (1)Jerzy Snakowski. Popularyzator teatru muzycznego – opery, baletu, musicalu, operetki. Autor scenariuszy teatralnych, spektakli edukacyjnych dla dzieci, programów edukacyjnych dla dorosłych („Opera? Si!” w Operze Bałtyckiej, „Musicalomania” w Teatrze Muzycznym w Gdyni).Wykładowca akademicki (Uniwersytet Gdański, Akademia Muzyczna w Gdańsku), wykładowca uniwersytetów trzeciego wieku (Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Sopot).

Więcej

Kategoria:

29 listopada 2015
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter