Konstelacje Gwiazd/Operetkowy Zawrót Głowy Jerzego Snakowskiego: Gwiazda wieczoru Jacek Laszczkowski – 18.10.2015 r. Scena Krakowskie Przedmieście – godz. 17.00

Kup bilet Bilety24.pl Kup bilet e-bilet.pl Zarezerwuj tel.: 22 896 00 10 Kup w kasie MTeatru: ul. Żeromskiego 29 Kup w kasie MTeatru: ul. Krakowskie Przedmieście 66

 

Prelekcja Jerzego Snakowskiego z udziałem gwiazdy wieczoru, będąca jednocześnie zapowiedzią koncertu artysty.
Prelekcje Jerzego Snakowskiego mają formę scenicznego show wypełnionego rozmowami, muzyką wykonywaną na żywo, nagraniami, poważną refleksją, anegdotami i żartami. To świetna forma edukacji i rozrywki – zarówno dla melomanów, jak i dla operowych laików.

Gwiazdą wieczoru będzie znakomity polski tenor Jacek Laszczkowski, któremu bedzie towarzyszyła młoda sopranistka Aleksandra Wiwała, z towarzyszeniem pianistki Joanny Laszczkowskiej.

Jacek Laszczkowski

Jacek Laszczkowski – tenor Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Białymstoku ucząc sie gry na klarnecie. Studia wokalne w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie ukończył z wyróżnieniem. Był dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Sztuki.  Debiutował w Warszawskiej Operze Kameralnej w Uprowadzeniu z Seraju Mozarta. Jeszcze jako student zadebiutował w wiedeńskiej Kammeroper jako Ernesto w Don Pasquale Donizettiego. W 1991 został zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Vercelli. Rok później był finalistą konkursu w Tuluzie. W 1992 wziął udział w prawykonaniu opery Rossiniego Ermione w Queen Elizabeth Hall w Londynie, które było transmitowane i nagrywane przez BBC3. W 1994 wziął udział w Festiwalu Rossiniego w Pesaro.

Więcej

 

Aleksandra WiwałaAleksandra Wiwała – młoda sopranistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi
oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. W ubiegłym sezonie rozpoczęła współpracę z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie wciela się w główne postaci w spektaklach operetkowych. Będąc jeszcze na studiach debiutowała wymagającą rolą Rosalindy w operetce Zemsta Nietoperza Johanna Straussa na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi. W 2012 roku została wyłoniona w drodze konkursu do Programu Kształcenia Młodych Talentów – AKADEMIA OPEROWA, przy Operze Narodowej w Warszawie gdzie kształci się pod okiem wybitnych pedagogów i reżyserów.

Więcej

 

Joanna LaszczkowskaJoanna Laszczkowska – Absolwentka OSM im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie fortepianu prof. Ramiro Sanjinesa. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień na konkursach solowych i kameralnych, między innymi I nagrody na IV Sochaczewskich Spotkaniach Kameralnych oraz nagrody specjalnej “Osobowości muzyczna” na konkursie Wiosna Młodych Kameralistów w Krakowie. Wielokrotnie występowała w Filharmonii Narodowej w Kąciku Wirtuoza. Brała udział w kursach mistrzowskich wybitnych pianistów i pedagogów, m. in. Kevina Kennera, Niny Rudenko, Andrzeja Jasińskiego i Alicji Palety-Bugaj. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej i Ramiro Sanjinesa. W roku akademickim 2014/2015 za wybitne osiągnięcia w nauce  otrzymała stypendium rektorskie.

jerzy snakowski opera (1)Jerzy Snakowski. Popularyzator teatru muzycznego – opery, baletu, musicalu, operetki. Autor scenariuszy teatralnych, spektakli edukacyjnych dla dzieci, programów edukacyjnych dla dorosłych („Opera? Si!” w Operze Bałtyckiej, „Musicalomania” w Teatrze Muzycznym w Gdyni). Wykładowca akademicki (Uniwersytet Gdański, Akademia Muzyczna w Gdańsku), wykładowca uniwersytetów trzeciego wieku (Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Sopot). Komentator życia kulturalnego, publicysta (trójmiasto.pl, wp.pl, Radio Gdańsk, „Ruch Muzyczny”).

Więcej

 

 

Kategoria:

18 października 2015
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter