Mazowiecki Teatr Muzyczny Dzieciom – „Pchła szachrajka” – Bielańska Scena Kameralna (Dzień Teatru Publicznego)

Mazowiecki Teatr Muzyczny Dzieciom – „Pchła szachrajka” – Bielańska Scena Kameralna (Dzień Teatru Publicznego)

Maj z „Pchłą Szachrajką” na Bielańskiej Scenie Kameralnej oraz Scenie Kocjana

Z wielką radością zapraszamy na przedstawienia „Pchły Szachrajki” na Bielańskiej Scenie Kameralnej oraz Scenie Kocjana. Młodzi widzowie zapewne z zainteresowaniem obejrzą historię o eleganckiej, inteligentnej, chociaż nie zawsze uczciwej Pchle, która zyskała sympatię już wielu pokoleń czytelników i widzów. Główna bohaterka tej opowieści, nieco szalona, umiejętnie sterująca  innymi, z właściwą sobie złośliwością wykorzystuje słabości otoczenia. Mała Pchła mimo swej zaradności, a nawet cwaniactwa, musi jednak w końcu zapłacić za swe wybryki. W ostatnich scenach spektaklu stanie się przykładną i grzeczną postacią. Po prostu wzorem.

Znakomity  i błyskotliwie  napisany tekst Jana Brzechwy od lat, oprócz doskonałej zabawy, dostarcza widzowi  wielu mądrych obserwacji, a także rad. W przedstawieniu Dariusza Wiktorowicza Szachrajkę poznajemy  jako wspomnienie dwójki przyjaciół, którzy ze starych fotografii układają opowieść o swojej ekstrawaganckiej i szalonej  przyjaciółce z przeszłości. Dynamiczna historia rozgrywa się w ciekawej, barwnej scenografii, przy dźwiękach pięknej muzyki.     

Spektakl grany w ramach piątej edycji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”. Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Zasady sprzedaży biletów za 350 groszy:

  • bilety w cenie 350 groszy (3,50 zł) można kupować w kasie Mazowieckiego Teatru Muzycznego przy ul. Żeromskiego 29, sprzedaż rozpoczyna się 18 maja, o godz. 9:00;
  • na przedstawienie objęte tegoroczną akcją „Bilet do teatru za 350 groszy” nie można dokonywać wcześniejszej rezerwacji miejsc oraz nie jest prowadzona przedsprzedaż;
  • jedna osoba jest uprawniona do zakupu w kasie maksymalnie czterech biletów na przedstawienie;
  • bilety nie są sprzedawane pracownikom i przedstawicielom Teatru Narodowego.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 22 243 54 84 lub 795 127 921

Przedstawienie dla dzieci od lat 4. 

Jan Brzechwa „Pchła Szachrajka”                                                   

  • scenariusz i reżyseria Dariusz  Wiktorowicz
  • scenografia Barbara Wójcik-Wiktorowicz
  • muzyka Michał  Makulski                                       

Kategoria:

18 maja 2019
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter