O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku – Bajka muzyczna

Bielańska Scena Kameralna, ul. Żeromskiego 29.

16 Styczeń 2016 ( Sobota). Godzina 12.00. Bilety 10 PLN

Zarezerwuj lub kup bilet

 

Teatr Moich Marzeń zaprasza na bajkę muzyczną “O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku”. Barwna opowieść o perypetiach dziewczynki wędrującej przez las do chorej babci. Spektakl rozpoczyna melodyjna piosenka, której refren staje się tematem przewodnim i jest śpiewany wraz z dziećmi podczas wędrówki Czerwonego Kapturka.

grzybek kapturek sowa wiewio¦ürka wilk wiewio¦ürka wilk
Dzięki fantazji twórczej autora scenariusza udało się stworzyć niepowtarzalny splot wydarzeń i występujących w nim postaci. Z natury zły wilk jest Dżentelmenem, który uwielbia zapach kwiatów. Postacią, która wplątuje wilka w intrygę wyzwalając w nim pierwotne instynkty jest podstępna wiewiórka. To zestawienie charakterów nasuwa w trakcie trwania przedstawienia dwa przysłowia : ” Nie taki diabeł straszny jak go malują i ” Nie wszystko złoto, co się świeci “. Wszystkim wydarzeniom przygląda się sowa- mądra głowa ( kukła ), która będąc autorytetem, pomaga Kapturkowi ocenić trudną sytuację. Spektakl niesie również inne wartości edukacyjne i jak każda bajka kończy się czytelnym dla widza morałem. Dynamika, z jaką jest wyreżyserowana ta sztuka, udziela się widzom w każdym wieku, czego dowodem są liczne wybuchy euforii i śmiechu.
Rockowa piosenka babci czy charakterystyczna postać gajowego podsycają jeszcze bardziej zbudowaną atmosferę. Dzięki tym walorom przedstawienie nie dłuży się, a najmłodsza publiczność wychodzi z niego uśmiechnięta. Barwna scenografia, bogate kostiumy i niepowtarzalne maski przy udziale efektów specjalnych pozostawiają na długi czas bajkowe wspomnienia. Należy też podkreślić profesjonalną grę aktorów, którzy poprzez interakcję z dziećmi wciągają je w zaczarowany świat. Całość spektaklu dopełniają piosenki, których refreny są śpiewane jeszcze długo po opuszczeniu kurtyny.

Fragmenty spektaklu są dostępne na kanale You Tube pod adresem
http://www.youtube.com/watch?v=LXu8BM2Jd3w

Kategoria:

16 stycznia 2016
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter