Uśmiechnij się z Kiepurą – Scena Kocjana

Uśmiechnij się z Kiepurą – Scena Kocjana

Uśmiechnij się z Kiepurą” w maju na scenach Mazowieckiego Teatru Muzycznego

W maju Mazowiecki Teatr Muzyczny zaprasza na wyjątkowy koncert pt. „Uśmiechnij się z Kiepurą” – przedstawienie muzyczne na podstawie scenariusza i w reżyserii Łukasza Lecha, które przeniesie widzów w czasy sławnego śpiewaka i jego, niemal tak samo słynnej, żony – Marty Eggerth. Sceny i anegdoty zaczerpnięte z życia tej burzliwej i bardzo popularnej w swojej epoce pary, dostarczą widzom dużej dawki humoru. Historię małżeństwa poznamy dzięki błyskotliwej narracji Łukasza Lecha, który jak nikt inny zna zawiłe losy i sekrety Kiepurów.

Podczas wieczoru usłyszymy największe szlagiery z repertuaru samego śpiewaka, ale także wiele pięnych i ponadczasowych utworów z dwudziestolecia międzywojennego.

Rolę Kiepury zagra Jakub Oczkowski (tenor), laureat m.in. „Złotego Słowika” na Festiwalu Belcanto w Nałęczowie oraz Królewskiego Festiwalu Muzycznego w Wilanowie. Artysta współpracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie i Krakowską Filharmonią Futura. Żonę Kiepury, Martę Eggerth, zagra Anna Lasota (sopran). Śpiewaczka jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Od lat występuje m.in. na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu, gdzie można ją oglądać w rolach zarówno operetkowych, jak i musicalowych. Współpracuje też z Barokową Orkiestrą Accademia dell’Arcadia z Poznania.

Podczas wieczoru zagra Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy.

Przedstawienie „Uśmiechnij się z Kiepurą” odniosło sukces w czasie Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju, gromadząc codziennie kilkutysięczną publiczność. Wciąż jest grane z powodzeniem na wielu scenach w Polsce.

 

Kategoria:

17 maja 2019
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter