XIV Koncert Noworoczny

XIV Koncert Noworoczny

Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury tradycyjnie już zaprasza miłośników dobrej muzyki w najlepszym wykonaniu do wspólnego, muzycznego świętowania rozpoczęcia roku 2019. 1 stycznia zapraszamy na XIV Koncert Noworoczny, który rozpocznie się o godzinie 18, w gościnnej Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej. Wydarzenie uświetni swoim występem wybitny włoski śpiewak operowy – Ildebrando D’Arcangelo – gwiazda europejskich i światowych scen operowych, a partnerować mu będą: Joanna Moskowicz (sopran) i Leonardo Capalbo (tenor).

KUP BILET - bilety24.pl KUP BILET - eBilet.pl KUP BILET - ewejsciowki.pl

 

Ildebrando D’Arcangelo występował z powodzeniem m.in. w mediolańskiej La Scali, Teatro Real w Madrycie, londyńskim Covent Garden, w Operze w Wiedniu oraz w Paryżu. Po udanym debiucie na deskach Metropolitan Opera w Nowym Jorku, w 1994 roku, powracał tam jeszcze wielokrotnie. Podczas XIV Koncertu Noworocznego w Filharmonii Narodowej usłyszymy też utalentowanych i wielokrotnie nagradzanych artystów: Joannę Moskowicz (sopran) i Leonarda Capalbo (tenor).

Joanna Moskowicz jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi i we Wrocławiu, a także wielu kursów mistrzowskich, min. u prof. Barbary Schlick, prof. Ingrid Kremling oraz prof. Teresy Żylis-Gary. Ta długoletnia solistka Opery Wrocławskiej została laureatką wielu znaczących konkursów, m.in. VIII Konkursu Moniuszkowskiego (nagroda specjalna dla najlepszego sopranu koloraturowego oraz dla najlepszej polskiej śpiewaczki, 2013 r.).

KUP BILET - bilety24.pl KUP BILET - eBilet.pl KUP BILET - ewejsciowki.pl

 

Melomani mogą także z niecierpliwością oczekiwać występu Leonarda Capalbo. Ten amerykański śpiewak o włoskich korzeniach chwalony jest za bogaty, liryczny głos i dramatyzm wykonania. Jego występy oklaskiwane były m.in. w Operze berlińskiej, Teatro Real w Madrycie, Operze w Lyonie, Teatro Regio w Turynie, Teatro dell’Opera w Rzymie. Capalbo występował też w USA, m.in. w Lyric Opera of Chicago i New York City Opera.

Podczas XIV Koncertu Noworocznego w Filharmonii Narodowej usłyszymy też Polską Orkiestrę Radiową, którą tego wyjątkowego wieczoru poprowadzi Maestro Sebastian Perłowski. Perłowski, to wielokrotnie nagradzany dyrygent, kompozytor i aranżer. Jest Laureatem m.in. I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Atlancie oraz na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Cordobie. Jego kompozycje zostały docenione m.in. II Nagrodą na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy. Sebastian Perłowski jest również półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego „Lovro von Matačić” w Zagrzebiu.

Koncert poprowadzą: Agata Konarska oraz Ryszard Rembiszewski.

Zapraszamy!

„XIV Koncert Noworoczny” odbędzie się 1 stycznia 2019 o godz. 18:00 w sali koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie

Bilety dostępne w kasie teatru (ul. Żeromskiego 29, budynek Urzędu Dzielnicy Bielany – wejście od ulicy Jarzębskiego, tel. 22 243 54 84, e-mail: kasa.bsk@mteatr.pl) i kasie Filharmonii Narodowej oraz na portalach bilety24.pl, eBilet.pl i ewejsciowki.pl

KUP BILET - bilety24.pl KUP BILET - eBilet.pl KUP BILET - ewejsciowki.pl

Kategoria:

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter