Sławomir Chrzanowski

SChrzanowski 1Sławomir Chrzanowski –   Urodził się w Rybniku, studia muzyczne ukończył w Akademii Muzycznej w Katowicach- 1986- Teoria Muzyki, 1989- dyrygentura u prof. Karola Stryi. W opinii krytyków jest uznawany za czołowego polskiego dyrygenta średniego pokolenia. Aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym, dyrygował ponad 60 orkiestrami w kilkunastu krajach na czterech kontynentach
( USA, Kanada, Japonia, Chiny, Czechy, Słowacja, Niemcy, Rosja). W 2003 roku debiutował w najsłynniejszej sali koncertowej świata- Carnegie Hall w Nowym Jorku, rok później poprowadził słynną Chicago Philharmonic. Od kilku lat prowadzi także działalność pedagogiczną- w maju br. poprowadził mistrzowski kurs dyrygencki na Northwestern University w Chicago. Jest honorowym dyrygentem MWC Symphony Orchestra w Fredericksburgu(Virginia). Zarejestrował szereg programów archiwalnych dla Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia, ma na swoim koncie kilka płyt CD.
Od 1990 roku jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Zabrzańskiej, z którą dał ponad 2500 koncertów na prestiżowych estradach i scenach w kraju i za granicą. Posiada nagrody państwowe i resortowe w dziedzinie kultury i samorządu.

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter