Teatralne Nagrody Muzyczne 2018

Teatralne Nagrody Muzyczne 2018

== XII TEATRALNE NAGRODY MUZYCZNE – NOMINACJE ==
 
Kapituła w składzie:
 
Iwona Wujastyk – przewodnicząca, Marek Chowaniec – członek, Ryszard Karczykowski – członek, Izabela Kłosińska – członek, Krystyna Mazurówna – członek, Andrzej Pągowski – członek, Danuta Renz – członek, Adam Sztaba – członek
Janusz Józefowicz – ekspert
 
wyłoniła w poszczególnych kategoriach następujących nominowanych:
 
NAJLEPSZY SPEKTAKL
1. „Crazy for You” – Opera na Zamku w Szczecinie
2. „Falstaff” – Opera Nova w Bydgoszczy
3. „Legenda Bałtyku” – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
 
———————————————————————-
 
NAJLEPSZA ŚPIEWACZKA OPEROWA
1. Ewa Majcherczyk – Opera Śląska w Bytomiu
2. Krystyna Nowak – Opera Nova w Bydgoszczy
3. Aleksandra Olczyk – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
 
———————————————————————-
 
NAJLEPSZY ŚPIEWAK OPEROWY
1. Łukasz Goliński – Opera Nova w Bydgoszczy
2. Stanislav Kuflyuk – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
3. Arnold Rutkowski – Opera Krakowska
 
———————————————————————-
 
NAJLEPSZA WOKALISTKA MUSICALOWA
1. Natalia Piotrowska – Teatr RAMPA na Targówku
2. Agnieszka Przekupień – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
3. Dagmara Rybak – Teatr Muzyczny w Poznaniu
 
———————————————————————-
 
NAJLEPSZY WOKALISTA MUSICALOWY
1. Tomasz Bacajewski – Opera na Zamku w Szczecinie
2. Patryk Kośnicki – Teatr Muzyczny w Poznaniu
3. Jakub Wocial – Teatr RAMPA na Targówku
 
———————————————————————-
 
NAJLEPSZY DEBIUT (ŚPIEWACZKI)
1. Maria Antkowiak – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
2. Aleksandra Orłowska-Jabłońska – Opera Śląska w Bytomiu
3. Aleksandra Żakiewicz – Warszawska Opera Kameralna
 
———————————————————————-
 
NAJLEPSZY DEBIUT (ŚPIEWAKA)
1. Sławomir Naborczyk – Opera Śląska w Bytomiu
2. Aleksander Rewiński – Warszawska Opera Kameralna
3. Jan Żądło – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
 
———————————————————————-
 
NAJLEPSZY REŻYSER
1. Robert Bondara – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
2. Jerzy Jan Połoński – Opera na Zamku w Szczecinie
3. Maciej Wojtyszko – Warszawska Opera Kameralna
 
———————————————————————-
 
NAJLEPSZY DYRYGENT
1. Bassem Akiki – Opera Śląska w Bytomiu
2. Katarzyna Tomala – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
3. Jerzy Wołosiuk – Opera na Zamku w Szczecinie
 
———————————————————————-
 
NAJLEPSZA TANCERKA (KLASYKA)
1. Chinara Alizade – Teatr Wielki Opera Narodowa
2. Chisato Ishikawa – Teatr Muzyczny w Lublinie
3. Daria Sukhorukova – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
 
———————————————————————-
 
NAJLEPSZY TANCERZ (KLASYKA)
1. Konstiantyn Maiorov – Teatr Muzyczny w Lublinie
2. Adrian Navarro – Warszawska Opera Kameralna
3. Dawid Trzensimiech – Teatr Wielki Opera Narodowa
 
———————————————————————-
 
NAJLEPSZA TANCERKA (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE)
1. Yurika Kitano – Teatr Wielki Opera Narodowa
2. Julia Korbańska – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
3. Ewelina Kruk – Teatr RAMPA na Targówku
 
———————————————————————-
 
NAJLEPSZY TANCERZ (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE)
1. Santiago Bello – Teatr RAMPA na Targówku
2. Jakub Starzycki – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
3. Maciej Glaza – Opera na Zamku w Szczecinie
 
———————————————————————-
 
NAJLEPSZA CHOREOGRAFIA
1. Paulina Andrzejewska – Teatr Muzyczny w Poznaniu
2. Robert Bondara – Teatr Wielki Opera Narodowa
3. Tomasz Kajdański – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
 
———————————————————————-
 
NAJEPSZA SCENOGRAFIA
1. Barbara Kędzierska – Opera Krakowska
2. Mariusz Napierała – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
3. Małgorzata Zwolińska – Teatr Groteska w Krakowie
 
———————————————————————-
 
NAJLEPSZY PLAKAT
1. Krzysztof Bieliński – Opera Śląska w Bytomiu
2. Tomasz Bogusławski – Opera Nova w Bydgoszczy
3. Jerzy Skakun, Joanna Górska – Teatr Juliusza Słowackiego w Krakowie
 
———————————————————————-
 
NAJLEPSZE KOSTIUMY
1. Anna Chadaj – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Kultury w Białymstoku
2. Agata Uchman – Opera na Zamku w Szczecinie
3. Michał Znaniecki – Opera Śląska w Bytomiu
 
———————————————————————-
 
XVIII NAGRODA SPECJALNA ZA CAŁOKSZTAŁT PRACY ARTYSTYCZNEJ
1. Andrzej Straszyński – Warszawska Opera Kameralna
 
 
Laureatów XII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury poznamy na Gali rozdania nagród 17 września, która odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter